ГоловнаОстанні новини20 Листопада, 2019р.
 Версія для друку

Рівненська область: навчанню населення за місцем проживання – постійна увага

Опубліковано: 20.11.2019, 13:11

Захист населення від негативного впливу надзвичайних ситуацій є першочерговим завданням всіх органів державної влади, у тому числі органів місцевого самоврядування.

Вирішення цього завдання потребує комплексного підходу, що передбачає виконання заходів щодо створення захисних споруд, забезпечення людей засобами індивідуального захисту, підготовку систем оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, перспективне планування евакуаційних заходів, навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Основна увага при навчанні населення звертається на отримання інформації про небезпеки, пов’язані з надзвичайними ситуаціями природного і техногенного характеру, морально-психологічну підготовку, виховання у громадян почуття високої відповідальності за готовність до захисту у надзвичайних ситуаціях.

Навчання населення за місцем проживання здійснюється за допомогою ряду методів і форм, зокрема, за допомогою мобільних навчально-консультаційних пунктів з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (далі – МНКП).

Мобільний навчально-консультаційний пункт - це одноразовий осередок консультаційної, просвітницько-інформаційної роботи і пропаганди знань з питань захисту та безпеки життєдіяльності серед мешканців конкретного населеного пункту.

Мобільний навчально-консультаційний пункт розгортається з метою:

доведення до населення інформації про небезпеку за місцем проживання та методи реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

розповсюдження серед населення буклетів, пам’яток, інших навчально-інформаційних видань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;

проведення роз’яснювальної роботи щодо дій у разі виникнення аварій, катастроф, стихійного лиха, ймовірних для конкретної території, та надання практичної допомоги населенню у самостійній підготовці до дій у надзвичайних ситуаціях з урахуванням місцевих умов і особливостей регіону;

створення умов для оволодіння громадянами навичками користування найбільш поширеними засобами захисту і надання домедичної допомоги;

сприяння роботі місцевих органів влади та громадських організацій у проведенні просвітницької роботи щодо дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій;

доведення до населення конкретних повідомлень щодо його участі у заходах цивільного захисту за місцем проживання (інформація щодо дій за попереджувальним сигналом „Увага всім!”, при проведенні евакуаційних заходів, місцезнаходження захисних споруд, пунктів видачі засобів індивідуального захисту тощо).

Фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області організовують роботу мобільних консультаційних пунктів відповідно до вимог нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту, зокрема, Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 „Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях”, листа ДСНС України від 05.11.2014 № 02-15545/92 „Про впровадження роботи мобільних навчально-консультаційних пунктів з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях” та „Положення про мобільний навчально-консультаційний пункт, який розгортає структурний підрозділ НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області”.

За час роботи з 2014 року МНКП розгорталися більше двох сотень разів в ході проведення міжнародних та всеукраїнських заходів, навчань (тренувань) з питань цивільного захисту, на берегах річок та озер у літній та зимовий періоди, у приміщеннях автомобільних та залізничних вокзалів, у сільських та селищних радах, в об’єднаних територіальних громадах, у школах, садочках та бібліотеках, на територіях оздоровчих комплексів, у поліклініках, на ринках, біля адміністративних будівель, під час проведення акцій та свят щодо визначних подій у населених пунктах області.

Наприклад, у листопаді 2019 року фахівці Здолбунівських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ІІІ категорії Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт щодо навчання населення діям у НС на базі Копитківської сільської ради Здолбунівського району, територія якої потрапляє в 30-ти кілометрову зону спостереження навколо Хмельницької атомної електростанції (далі – ХАЕС).

Під час роботи МНКП жителів сільської ради ознайомлено із факторами безпеки на ХАЕС, показниками радіаційного та екологічного моніторингів, порядком і організацією проведення евакуаційних заходів.

Серед питань, які цікавили громадськість Копитківської сільської  ради – соціальна захищеність громадян та реагування держави на аварії на атомній станції. На всі питання жителі отримали ґрунтовні та вичерпні відповіді. Зокрема, надаючи інформацію щодо аварійного реагування на Хмельницькій АЕС, працівники курсів зауважили, що на атомній станції організовано 23 аварійних формування, до складу яких призначено 685 працівників, які беруть участь у щорічних тренуваннях. Під час зазначених тренувань здійснюється також відповідне інформування, в тому числі і Рівненської та Хмельницької  облдержадміністрацій, до функцій яких, в свою чергу, входить інформування населення відповідних територій про небезпеку виникнення та виникнення надзвичайних ситуацій.

Також мешканців Копитківської сільської ради ознайомлено про порядок дій населення у випадку здійснення евакуації та про захист від радіаційної небезпеки, в тому числі – проведення йодної профілактики, про правила користування засобами індивідуального захисту, про алгоритм надання домедичної допомоги потерпілим та інше.

Таким чином, відвідувачі мобільного навчально-консультаційного пункту не тільки отримали необхідні знання про засоби і способи захисту від надзвичайних ситуацій, а й стали більш впевненими й психологічно готовими правильно реагувати на можливі загрози і небезпеки нашого неспокійного сьогодення.

3341.jpg3343.jpg3344.jpg


   
Останні новини
13 Грудня14:31 Одеська область: робоча нарада за участі педагогічних працівників
13 Грудня08:46 Чернігівська область: небезпечна піротехніка
11 Грудня15:08 Хмельницька область: працює атестаційна комісія Центру
6 Грудня16:10 Одеська область: тренувальний збір-змагання
6 Грудня14:18 Хмельницька область: нагороджено переможців міської олімпіади з основ безпеки життєдіяльності
6 Грудня14:13 Луганська область: на шляху до зростання професійної майстерності
5 Грудня11:41 Волинська область: навчання з цивільного захисту в закладі позашкілля - дбаємо про безпеку разом
2 Грудня16:04 Одеська область: семінар-практикум з завідувачами та директорами закладів дошкільної освіти та науки Суворівського району м. Одеса
28 Листопада16:39 Хмельницька область: вдосконалення професійної майстерності
27 Листопада15:13 Запорізька область: запорізькі територіальні курси ЦЗ та БЖД І категорії завершують новий рік
26 Листопада09:46 Сумська область: тренінг з безпеки життєдіяльності
26 Листопада09:43 Сумська область: як навчитися безпечно жити
26 Листопада09:08 Волинська область: на Волині підвели підсумки командно - штабних навчань
25 Листопада10:32 Хмельницька область: круглий стіл з викладачами закладів вищої освіти
20 Листопада17:10 Рівненська область: міжнародне співробітництво у сфері цивільного захисту
Останні новини