ГоловнаБібліотекаВіртуальні виставки
 Версія для друку

Denbibliotek.jpg

30-го вересня в Україні  відзначається Всеукраїнський День бібліотек. На сьогоднішній день в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек.  Послугами книгосховищ користуються понад 17,5 мільйонів читачів. У цей день отримують привітання працівники цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань.

"КНИГА- ДЖЕРЕЛО ЗНАНЬ!"

 


 

 

„Купальські вогні ”

1299838327_10g64zsysodycja.jpeg

 

Івана Купала – традиційне східнослов'янське свято, яке традиційно відзначають в ніч перед Івановим днем з 6 на 7 липня. Найколоритнішою традицією цього дня зберігається очищення за допомогою вогню і води – найдавнішої форми магічних дій. Івана Купала – один з чотирьох головних свят сонячного календаря.


 

 

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!

1114.jpg

 

 


 

День Реформації     

index.jpg

День Реформації — це свято всього протестантського світу на честь реформації Церкви.

Як свідчить історія, в цей день в 1517 році німецький реформатор Мартін Лютер прибив до дверей парафіяльної церкви міста Віттенберга свої знамениті «95 тез», поклавши тим самим початок широкої дискусії про дієвість індульгенцій, що в свою чергу стало початком Реформації в західному християнстві. Це спричинило утворення нової лютеранської церковної громади. Лютера вважають батьком протестантизму. Вже у XVI столітті День Реформації частково відзначався. Спочатку використовували дати 10 листопада або 18 лютого (дні народження і смерті Лютера); до того ж святом був день Аугсбургського сповідання (25 червня). Курфюрст Саксонії Йоганн-Георг II у 1667 році оголосив святом 31 жовтня. 


День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 1455535301_dsc_0707-1024x683.jpg.pagespeed.ce.iqn4o1-i0t-1.jpg

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.

З 1979 р. До 1989 р. близько ста п'ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». 290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

"Ти вічний біль...Афганістан" (презентація)


 

«Купальські свята – це легенда»

7 липня відзначають Різдво Івана Предтечі і Хрестителя Господнього. А ще — свято Купала. Важко навіть уявити, скільки сотень років воно існує.

За церковними переказами батьки Івана Хрестителя — Єлисавета і священик Захарія — аж до старості не мали дітей, але одного разу до Захарія явився архангел Гавриїл, сказавши, що в нього буде син. Захарія спочатку не повірив архангелу, і той його покарав за невіру німотою. Коли довгоочікувана дитина нарешті народилась, Захарія на папері написав, що її зватимуть Іоанном. І німота одразу спала.
Коли народився Син Божий, Ірод наказав убити всіх немовлят. Дізнавшись про це, Єлисавета втекла разом із сином та сховалась в печері серед пустелі, там вона мешкала до самої смерті. А Іоан, коли виріс, виконав надзвичайно важливу місію — охрестив Ісуса Христа.

Народ має свої уявлення про це свято. У цей день Іоан Хреститель освятив воду та прогнав злі сили.

images.jpg

 


21 листопада

«День Гідності й Свободи – крок у Європу»

Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,

Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу,

Прості люди безстрашно опліч устали,

Проти звірства і хамства влади повстали

marafon.jpg

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

"ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ"- Володимир Сосюра

    Твіт