ГоловнаКонтактиВсеукраїнський тиждень права
 Версія для друку

235687654.jpg

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права” Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку протягом тижня, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відмічається у зв’язку з проголошенням Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Україна ратифікувала Загальну декларацію прав людини відповідно до
частини першої статті 9 Конституції України та статті 19 Закону України “Про міжнародні договори” та визнала Декларацію частиною національного законодавства.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року
№ 568-р “Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права” передбачено, що протягом 9-13 грудня відбудеться ряд інформаційно-роз’яснювальних заходів (навчань, бесід, лекцій, висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

Передбачені розпорядженням заходи спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.

У межах проведення Всеукраїнського тижня права надаватиметься безоплатна правова допомога з питань реалізації та захисту прав людини, зокрема соціально незахищених верств населення, учасників антитерористичної операції / операції об’єднаних сил, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції.

    Твіт