ГоловнаЯк вберегтися від хвороб, що передаються через укус кліща.
 Версія для друку

Як вберегтися від хвороб, що передаються через укус кліща.

 

Сезон активності іксодових кліщів розпочинається на весні.

Звичайно, у природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад та протягом року має два виражених піки активності – в квітні - травні та серпні - вересні. Кліщі можуть нападати на людину у будь-який час дня і в ночі, в будь-яку погоду. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час, як правило, можливо помітити через 2-3 дні: в місці наявності кліща з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, сам кліщ збільшується у розмірах. Нападають і зовсім маленькі, майже прозорі німфи (статево не зріла стадія кліща), що часто для людини залишається не помітним. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність його зараження. Тому повернувшись додому, обов’язково огляньте себе на наявність кліщів. Якщо його помітили одразу, буде легше його видалити. після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах, можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками, іншими тваринами.

 

Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Кліщ разом зі слиною виділяє анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним, і тільки через декілька годин виникає відчуття болю. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб. Якщо його помітити одразу, буде легше видалити. Тому, повернувшись додому, обов’язково огляньте себе на наявність кліщів. Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей та тварин. На території м. Києва кліщі переносять хворобу Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) серед людей, в умовах України – ще й кліщовий енцефаліт, туляремію тощо, які можуть призвести до тяжких ускладнень та інвалідності.

Від хворої людини до здорової, збудники цих захворювань не передаються.. Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, як можна швидше. При відсутності можливості звернутись до лікаря, видалення кліща проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом з хоботком.

 

Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.

    Твіт